KARATAŞLAR KUYUMCULUK KURUMSAL

Ticari faaliyetimiz, 1951 yılında şirketlerimizin kurucusu Ahmet KARATAŞ tarafından, Çankırı’da seyyar olarak omzunda çarşaf ve havlu malzemesi satarak başlanmıştır. 1965 ve 1972 yılına kadar, 3 tekerlekli pazar arabası ile seyyar satıcılığa devam eden Ahmet KARATAŞ ilk işyerini, Büyük Camii karşısında açtı. 20 m2’lik bu dükkânda hazır giyim ve çeyiz malzemesi satışı ile 1974 yılına kadar aynı işyerinde ticari faaliyetini sürdürdü. 1974 yılında yine Büyük Camii karşısında 120 m2’lik Başkent Giyim ünvanlıyla Çankırı’nın ilk büyük giyim mağazasını açtı.

Başarılı bir girişimci olan Ahmet KARATAŞ, Mayıs 1975 yılında Başkent Giyim’e ek olarak Karataş Kuyumculuğu açarak kuyum (Kuyumculuk) sektörüne giriş yaptı. 1995 yılından itibaren kuyumculukta 2. şubeyi de açarak, Karataşlar Kuyumculuk Ve Ticaret Limited Şirketi ‘de kurmuştur. Şu an da firmamız sektöründe Çankırı’nın lider kuruluşlarındandır. Ticari faaliyetlerimiz şirket ortaklarımız Osman KARATAŞ, Ömer KARATAŞ ve Mustafa KARATAŞ tarafından yürütülmektedir.Şirketimizin onursal başkanlığını yapan Ahmet KARATAŞ 21 Mayıs 2008 de vefat etmiştir.

Karataşlar olarak, 64 yıla ulaşan tecrübemiz ve yaptığımız ulusal yatırımlarla her geçen yıl ülke ekonomisine artı değer katarken Türkiye genelin de istihdam sağlıyoruz.Firmamız Pırlanta ve Kuyum sektöründe KARATAŞ-KRT-BLACKSTONE tescilli markaları ile hizmet vermektedir.

Vizyonumuz global dünyada en çok tercih edilen mücevherat markası olmak, amacımız ise Türk mücevher sektörünün gelişimine katkıda bulunmaktır. Karataşlar Türk Ticaret Sektöründe 64 Yıllık bir çınar olarak altın mücevherat sektöründe önemli bir yer edinmiştir. Modern tesisleri, global üretim teknikleri, profesyonel ekibi ve pazarlama ağı ile müşterilerine en iyi hizmeti sunmakla beraber, yapmış olduğu ve yapacak olduğu ürünleri ile Türkiye mücevherat sektörüne ışık tutmaya devam edecektir.